Recepta na telefon

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Recepta na telefon

Czy już miałeś okazję przekonać się, jak wygodne jest korzystanie z e-recepty? Teraz zamiast papierowej wersji otrzymujesz elektroniczny dokument np. na telefon. Szukasz lekarza, który udzieli Ci porady lekarskiej i wystawi receptę? Sprawdź nasz katalog i wybierz swojego specjalistę.

Recepta na telefon prywatnie

Od 8 stycznia 2020 r. lekarze nie wystawiają już tradycyjnych recept. Oznacza to, że zarówno w prywatnych jak i publicznych placówkach medycznych pacjenci otrzymują od lekarzy recepty w formie elektronicznej.  Jak to wygląda w praktyce? Pacjent po wizycie w gabinecie lekarskim otrzymuje swoją e-receptę na telefon. Wcześniej musi jednak zalogować się w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta i tam określić, że chce dostawać powiadomienie SMS-em. Elektroniczna recepta może być też wystawiona po konsultacji telefonicznej z lekarzem. Pozwala to zaoszczędzić czas zwłaszcza w przypadku osób chorujących przewlekle, które wcześniej pojawiały się na wizycie tylko po to, aby otrzymać receptę na niezbędne leki. Wiele placówek medycznych w ramach rozwoju swoich usług i ułatwień przygotowało własne aplikacje powiadamiające pacjentów o wystawieniu recepty. Pacjenci placówek chętnie korzystają z tego rodzaju rozwiązań. W ramach jednej aplikacji mogą umawiać się na wizyty, uzyskać dostęp do historii swoich wizyt i sprawdzić wyniki badań.

Recepta na telefon NFZ

Internetowe Konto Pacjenta to system zaproponowany przez Ministerstwo Zdrowia. Pozwala na szybkie i wygodne sprawdzenie informacji na temat zdrowia naszego i naszych bliskich. To właśnie tutaj logują się pacjenci, którzy m.in. korzystają z opieki medycznej w ramach NFZ. Ci, którzy stawiają na prywatną opiekę medyczną, również mogą korzystać z Internetowego Konta Pacjenta. Do zalogowania potrzebny jest profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną. Dzięki IKP możliwe jest także otrzymywanie e-recept SMS-em lub e-mailem. Recepta na telefon ma postać czterocyfrowego kodu, który należy podać w aptece. Aby do końca zrealizować e-receptę, potrzebny będzie także numer PESEL. Elektroniczne recepty na telefon to spore ułatwienie, zwłaszcza teraz, gdy obserwujemy coraz większe zainteresowanie pacjentów telemedycyną. Chętnie korzystamy z telefonicznych i internetowych porad lekarskich, podczas których lekarze mają możliwość wystawiania dokumentów medycznych. Pacjenci doceniają takie rozwiązania.

You don't have permission to register