Pediatra

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Pediatra

Zdrowie i prawidłowy rozwój Twojego dziecka są najważniejsze. Powierz je doświadczonemu i sprawdzonemu pediatrze. Nie wiesz gdzie go szukać? Skorzystaj z naszej listy lekarzy specjalizujących się w leczeniu małych pacjentów.

Pediatra prywatnie – jak wybrać dobrego lekarza dla swojego dziecka?

Pediatra to szczególny rodzaj lekarza, ponieważ zajmuje się szczególnymi pacjentami. Jego podstawowym zadaniem jest diagnozowanie i leczenie chorób występujących u dzieci od wieku niemowlęcego i młodzieży do 18. roku życia. Pediatria to specjalizacja, która wymaga szerokiej wiedzy z różnych dziedzin medycyny. Rola lekarza polega na stałym monitorowaniu rozwoju dziecka zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. To on odpowiada za rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, zlecanie szczepień, interpretację wyników badań, reagowanie na niepokojące objawy chorobowe i prowadzenie dokumentacji małego pacjenta. Jednak wiedza medyczna to nie wszystko. Dobry pediatra to także lekarz, który wie jak rozmawiać z dziećmi. Potrafi być cierpliwy i wyrozumiały. Dzieci nie zawsze czują się komfortowo w gabinecie lekarskim. Pediatra, który potrafi odwrócić ich uwagę od badania, dodać otuchy lub rozśmieszyć, jest szczególnie ceniony. Gdzie można znaleźć pediatrę? Najlepiej poszukać go w najbliższej okolicy, aby w razie konieczności móc szybko dotrzeć z dzieckiem do gabinetu. Wielu rodziców decyduje się na specjalistów, którzy prowadzą prywatną praktykę lekarską. Przy wyborze pediatry warto wziąć pod uwagę jego dostępność, zwłaszcza w sytuacji, gdy niezbędna może okazać się wizyta domowa.

Pediatra – kiedy wizyta jest konieczna?

Wszystkie niepokojące objawy, które występują u dziecka i odbiegają od normalnego stanu, powinny uruchomić czujność opiekunów. W przypadku najmniejszych dzieci może to być np. nadmierna płaczliwość, nadpobudliwość lub brak reakcji na bodźce. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta u pediatry, który będzie miał możliwość zdiagnozowania małego pacjenta. Ponieważ pediatra czuwa nad rozwojem swoich pacjentów, konieczne jest również regularne pojawianie się u lekarza na badaniach kontrolnych i wizytach związanych ze szczepieniami. Dla rodziców i malucha bardzo ważna jest pierwsza wizyta. Podczas tego spotkania lekarz mierzy, waży, sprawdza wielkość ciemiączka oraz bada ogólny stan dziecka. Rodzice mogą natomiast zadawać pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze stanem zdrowia swojej pociechy.

You don't have permission to register