Lekarz Rodzinny

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Lekarz rodzinny

Szukasz lekarza rodzinnego, który odpowie na Twoje pytania, postawi diagnozę, wyznaczy kierunek leczenia lub skieruje do odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się listą lekarzy zajmujących się medycyną rodzinną i wybierz najlepszego medyka dla siebie i swoich najbliższych.

Lekarz rodzinny prywatnie – jak pomaga pacjentom?

Zdrowie rodziny najlepiej oddać w ręce profesjonalistów. Lekarz rodzinny jest szczególnym typem lekarza. Bardzo często to właśnie z nim kontaktujemy się w pierwszej kolejności, gdy potrzebujemy medycznego wsparcia. Łączy kompetencje pediatry i internisty, ponieważ sprawuje opiekę nad wszystkimi członkami rodziny – dziećmi, dorosłymi i seniorami. Jego podstawowym zadaniem jest wstępne rozpoznanie problemu chorobowego i zadecydowanie o dalszym postępowaniu wobec pacjenta. Lekarz rodzinny monitoruje i koordynuje proces leczenia swoich pacjentów. Skupia się również na działaniach profilaktycznych i promowaniu zdrowego trybu życia. W celu postawienia wstępnej diagnozy ma możliwość zlecenia niezbędnych badań (najczęściej jest to morfologia krwi, ogólne badanie moczu, poziom glukozy we krwi lub hormony tarczycy). Podejmuje się leczenia chorób, które występują najczęściej (może to być cukrzyca, nadciśnienie tętnicze lub infekcje układu oddechowego). W bardziej skomplikowanych przypadkach kieruje członków rodziny do lekarzy specjalistów. Na wizytę do lekarza rodzinnego można umówić się prywatnie. Wielu lekarzy tej specjalności prowadzi prywatną praktykę. Celem takiej wizyty może być np. konsultacja, postawienie wstępnej diagnozy lub uzyskanie skierowania do innego specjalisty.

Lekarz rodzinny – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Każda wizyta u lekarza rodzinnego powinna rozpocząć się od zebrania szczegółowego wywiadu. Dlatego, zanim pojawisz się w gabinecie lekarskich, przygotuj dokumentację medyczną. Historia choroby, przeprowadzonych operacji i badań będzie bardzo ważną informacją dla lekarza i ułatwi mu pracę. Podczas wywiadu lekarskiego z pewnością padną też pytania na temat chorób występujących w rodzinie. To kolejny ważny element wywiadu, który pomoże w zaplanowaniu dalszego leczenia. Jeżeli udajesz się do lekarza już z pewnymi objawami, postaraj się dokładnie określić i opisać swoje dolegliwości. Lekarz rodzinny skupia się również na profilaktyce i udzielaniu rad na temat zdrowego trybu życia. Przekaże Tobie i Twoim bliskim istotne wskazówki na temat zdrowia, które warto zastosować w codziennym życiu.

Znajdź lekarza rodzinnego w swoim mieście:

Lekarz rodzinny Aleksandrów Kujawski
Lekarz rodzinny Augustów
Lekarz rodzinny Bartoszyce
Lekarz rodzinny Bełchatów
Lekarz rodzinny Będzin
Lekarz rodzinny Biała Podlaska
Lekarz rodzinny Białogard
Lekarz rodzinny Białystok
Lekarz rodzinny Bielawa
Lekarz rodzinny Bielsk Podlaski
Zobacz więcej

Lekarz rodzinny Jawor
Lekarz rodzinny Jaworzno
Lekarz rodzinny Jedlina-Zdrój
Lekarz rodzinny Jelenia Góra
Lekarz rodzinny Jordanów
Lekarz rodzinny Józefów
Lekarz rodzinny Kalety
Lekarz rodzinny Kalisz
Lekarz rodzinny Kamienna Góra
Lekarz rodzinny Karpacz
Zobacz więcej

Lekarz rodzinny Mysłowice
Lekarz rodzinny Myszków
Lekarz rodzinny Nieszawa
Lekarz rodzinny Nowa Ruda
Lekarz rodzinny Nowa Sól
Lekarz rodzinny Nowe Miasto Lubawskie
Lekarz rodzinny Nowy Dwór Mazowiecki
Lekarz rodzinny Nowy Sącz
Lekarz rodzinny Nowy Targ
Lekarz rodzinny Obrzycko
Zobacz więcej

Lekarz rodzinny Skórcz
Lekarz rodzinny Sławków
Lekarz rodzinny Sławno
Lekarz rodzinny Słupca
Lekarz rodzinny Słupsk
Lekarz rodzinny Sochaczew
Lekarz rodzinny Sokołów Podlaski
Lekarz rodzinny Sopot
Lekarz rodzinny Sosnowiec
Lekarz rodzinny Stalowa Wola
Zobacz więcej

You don't have permission to register