Lekarz rodzinny e-recepta

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Lekarz rodzinny e-recepta

Zdrowie wszystkich członków rodziny jest najważniejsze. Jeżeli chcesz skonsultować stan zdrowia swój lub swoich najbliższych, skorzystaj z doświadczenia i wiedzy sprawdzonych lekarzy rodzinnych. Dzisiaj możesz porozmawiać z lekarzem, nie wychodząc z domu. Umów się na e-wizytę, a lekarz odpowie na Twoje pytania i wystawi e-receptę. Sprawdź naszą listę lekarzy medycyny rodzinnej.

Lekarz rodzinny – czym się zajmuje?

Każda rodzina potrzebuje troskliwej opieki. Nad stanem zdrowia wszystkich członków rodziny, jak sama nazwa wskazuje, czuwa lekarz rodzinny. Łączy on kompetencje pediatry i internisty, ponieważ otacza opieką medyczną zarówno dzieci jak i dorosłych. Czym dokładnie zajmuje się lekarz medycyny rodzinnej? Ma uprawnienia do diagnozowania, wykonywania badań i leczenia chorób, które statystycznie występują najczęściej. W przypadku bardziej skomplikowanych przypadków kieruje swojego pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Medyk tej dziedziny medycyny również porządkuje i organizuje proces leczenia. Uwzględnia choroby występujące w rodzinie i dokładnie analizuje każdy przypadek, przeprowadzając szczegółowy wywiad z pacjentem. Warto pamiętać też o tym, że lekarz medycyny rodzinnej nie tylko leczy, ale również udziela porad lekarskich. Do jego zadań należy promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do profilaktycznych badań.

Lekarz rodzinny – e-recepta i konsultacje online

Rozwój telemedycyny i wprowadzenie elektronicznej wersji recepty sprawiły, że pacjenci mogą szybko i wygodnie konsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Wystarczy telefon lub dostęp do Internetu, aby uzyskać poradę lekarską bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Podczas e-wizyt lekarz ma także możliwość wystawienia e-recepty. Tradycyjna wersja papierowa została zastąpiona elektroniczną na początku 2020 r. Teraz pacjenci po zalogowaniu się w specjalnej aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia (Internetowe Konto Pacjenta) mogą określić, czy chcą otrzymywać e-receptę SMS-em lub e-mailem. Oznacza to, że bez wychodzenia z domu możemy skonsultować się z lekarzem i otrzymać niezbędną receptę. Lekarz rodzinny jest ważnym lekarzem dla każdej rodzinny, zwłaszcza wtedy, gdy potrzebna jest pilna konsultacja. To bardzo często osoba, z którą członkowie rodziny kontaktują się w pierwszej kolejności, gdy zauważą niepokojące objawy. Natomiast e-wizyty i e-recepty są dużym ułatwieniem dla pacjentów. Zdalne konsultacje to dobre rozwiązanie dla osób, które chorują przewlekle i systematycznie zażywają leki. Lekarz w takim przypadku może szybko wystawić e-receptę i nie ma potrzeby pojawiania się w gabinecie lekarskim.

You don't have permission to register