Lekarz na telefon

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Lekarz na telefon

Potrzebujesz szybkiej konsultacji lekarskiej? Teraz bez wychodzenia z domu możesz uzyskać niezbędne informacje na temat swojego zdrowia. Znajdź lekarza, który jest dostępny pod telefonem i odpowie na Twoje pytania. Skorzystaj z naszej listy lekarzy na telefon.

Lekarz na telefon prywatnie

Jeszcze jakiś czas temu kontakt z medykami możliwy był jedynie w gabinetach lekarskich. Dzisiaj wiele prywatnych placówek medycznych i lekarzy stawiających na prywatną praktykę oferuje swoim pacjentom teleporady. Nie zastępują one tradycyjnych wizyt, ale są udogodnieniem dla osób, którym zależy na szybkiej konsultacji lekarskiej. Podczas telefonicznej porady lekarz ma możliwość wystawienia również e-recepty, e-zwolnienia i zlecenia określonych badań diagnostycznych. Dzięki telemedycynie, pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i zażywający od dłuższego czasu te same leki, nie muszą za każdym razem spotykać się osobiście ze swoim lekarzem. Ten sposób kontaktu z pacjentem wykorzystywany jest nie tylko przez lekarzy pierwszego kontaktu. Zdalne wizyty dotyczą również lekarzy różnych specjalizacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to przede wszystkim porady lekarskie. W przypadku bardziej zaawansowanych stanów chorobowych nie należy rezygnować z osobistej wizyty u danego specjalisty.

Lekarz na telefon na NFZ

NFZ również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów korzystających z publicznej służby zdrowia. Od listopada 2019 r. teleporady lekarskie są dostępne w placówkach POZ w całej Polsce. Lekarze przez telefon lub za pośrednictwem Internetu przeprowadzają wstępny wywiad, dopytują o objawy i na tej podstawie mogą spróbować postawić diagnozę. Gdy uznają, że konsultacja telefoniczna nie jest wystarczającą formą kontaktu z pacjentem, zasugerują, aby z danym specjalistą spotkać się w gabinecie lekarskim. Jak sprawdzić, czy dana placówka objęta jest systemem teleporad? Każdy pacjent powinien skontaktować się ze swoją przychodnią i dopytać, czy istnieje możliwość telefonicznej konsultacji lekarskiej. Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia jest także dostępna pełna lista punktów POZ udzielających teleporad z podziałem na województwa.