Lekarz Internista

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Lekarz internista

Zauważyłeś u siebie niepokojące objawy i chciałbyś skonsultować je z odpowiednim lekarzem? Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy internisty specjalizującego się w leczeniu chorób narządów wewnętrznych. Znajdź lekarza, korzystając z naszego katalogu.

Lekarz internista prywatnie lub na NFZ – czym się zajmuje?

Internista inaczej nazywany jest specjalistą chorób wewnętrznych. Wymaga się od niego wszechstronnej wiedzy na temat ludzkiego organizmu. Lekarz tej specjalizacji potrafi sprawnie ocenić funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych i wyciągnąć wnioski na podstawie różnych objawów. Jego zadaniem jest diagnozowanie i leczenie schorzeń praktycznie wszystkich układów w organizmie człowieka (m.in. oddechowego, krążenia, kostno-stawowego i pokarmowego). Posiada także niezbędną wiedzę na temat chorób endokrynologicznych, alergicznych i reumatycznych. W przypadku poważniejszych schorzeń kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Bardzo często staje się lekarzem pierwszego kontaktu, z którym pacjent konsultuje swój stan zdrowia. Internista podejmuje kluczowe decyzje związane z przebiegiem dalszego leczenia oraz udziela precyzyjnych porad pacjentom. Należy wspomnieć o tym, że interna to bardzo wymagająca dziedzina medycyny. Wiedzą o tym nie tylko lekarze interniści, ale również lekarze specjalizujący się w węższych dziedzinach leczenia. Oni również najpierw musieli sprawdzić się jako lekarze chorób wewnętrznych. Interniści na co dzień pracują w szpitalach. Prowadzą także prywatne praktyki lekarskie. Podczas takich wizyt pacjenci mogą m.in. otrzymać wszelkie niezbędne informacje na temat swojego stanu zdrowia.

Lekarz internista – czym różni się od lekarza rodzinnego?

Bardzo często lekarz internista mylony jest z lekarzem rodzinnym. Warto jednak pamiętać, że są to dwie różne specjalizacje. Zadaniem lekarza rodzinnego jest objęcie opieką, konsultacją i leczeniem wszystkich członków rodziny niezależnie od wieku. Lekarz internista skupia się na diagnozowaniu i leczeniu jedynie osób dorosłych. Zarówno internista, jak i lekarz rodzinny mogą sprawować funkcję lekarza pierwszego kontaktu, czyli podstawowej opieki zdrowotnej.

You don't have permission to register