Lekarz internista e-recepta

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Lekarz internista e-recepta

Potrzebny Ci lekarz z szeroką wiedzą medyczną? Chcesz zasięgnąć opinii lekarskiej i upewnić się, że nie musisz martwić się o swój stan zdrowia? Skontaktuj się z lekarzem internistą. Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Potrzebujesz e-recepty? Lekarz może wystawić ją również podczas konsultacji online. Sprawdź i wybierz medyka z naszego katalogu.

Lekarz internista – co to za lekarz?

Internista, czyli specjalista od chorób wewnętrznych, to bardzo często lekarz pierwszego kontaktu. To właśnie do niego zgłaszamy się, gdy zaobserwujemy u siebie objawy, które mogą wskazywać na stan chorobowy. Lekarz internista zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych, a także profilaktyką. Aby postawić trafną diagnozę, przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem i bada go. Gdy to okaże się niewystarczające, zleca dodatkowe badania lub wystawia skierowanie do lekarza konkretnej specjalizacji. Internista posiada szeroką wiedzę medyczną, ponieważ odpowiedzialny jest za leczenie układów organizmu człowieka (np. oddechowego, pokarmowego lub krążenia). Posiada także wiedzę na temat chorób alergicznych, endokrynologicznych, metabolicznych i reumatologicznych. To od jego szybkiej diagnozy uzależnione jest dalsze postępowanie wobec pacjenta i jego choroby. Ponadto wystawia e-recepty, określa dawki leków oraz kieruje na rehabilitację.

Lekarz internista – e-recepta i wizyty online

Dzisiejsza medycyna coraz chętniej korzysta z nowych technologii komunikacyjnych. Od 5 listopada 2019 r. Ministerstwo Zdrowia uznaje teleporady lekarskie za pełnoprawne wizyty lekarskie. Jednak jeżeli lekarz uzna, że postawienie dokładnej diagnozy będzie wymagało dodatkowego zbadania, wtedy pacjent powinien pojawić się na wizycie w gabinecie lekarskim. Natomiast od 8 stycznia 2020 r. lekarze, poza kilkoma wyjątkami, zobowiązani są do wystawiania recept w formie elektronicznej. W gronie medyków korzystających z telemedycyny są m.in. lekarze interniści. Kontaktują się ze swoimi pacjentami przez telefon lub za pomocą Internetu (chaty, rozmowy wideo). Taki sposób kontaktu sprawdza się w przypadku porad lekarskich i nieskomplikowanych przypadków chorobowych. Konsultacje telefoniczne i online są sporym ułatwieniem dla osób, które regularnie przyjmują leki. Podczas tego rodzaju wizyt mogą otrzymać e-recepty bez konieczności umawiania się na spotkanie z lekarzem w gabinecie.

You don't have permission to register