Konsultacje lekarskie

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Konsultacje lekarskie

Zaniepokoił Cię stan zdrowia? Chcesz pilnie skonsultować swoje wyniki badań? Potrzebujesz lekarza, który przyjrzy się Twojemu przypadkowi i postawi trafną diagnozę. Sprawdź naszą listę lekarzy i wybierz specjalistę, który poprowadzi Twój proces leczenia.

Prywatne konsultacje lekarskie

Konsultacja lekarska odgrywa olbrzymie znaczenie w procesie diagnostycznym każdego pacjenta. Podczas konsultacji lekarz ma okazję bliżej poznać diagnozowaną osobę. To także moment zapoznania się z historią jej choroby i wcześniejszymi wynikami badań. Podstawą konsultacji lekarskiej jest szczegółowy wywiad. Pacjent opowiada o swoich dolegliwościach, stanie zdrowia i przyjmowanych lekach. Kolejnym krokiem jest wykonanie przez lekarza badania fizykalnego polegającego na obejrzeniu, opukaniu i osłuchaniu pacjenta. Badanie to różni się w zależności od specjalizacji lekarskiej. W wielu przypadkach postawienie diagnozy wymaga także dodatkowych badań. Po uzyskaniu wyników i zebraniu wszystkich niezbędnych informacji lekarz może zaplanować cały proces leczenia. Na konsultacji lekarskiej pojawia się osoba, która zaobserwowała u siebie niepokojące objawy chorobowe, chce uzyskać poradę lekarską lub wymaga konkretnego leczenia. Lekarze wielu specjalności oferują swoim pacjentom m.in. prywatne konsultacje lekarskie. Pacjenci mogą też korzystać z usług prywatnych placówek medycznych skupiających więcej niż jednego lekarza specjalistę. Dysponują one nowoczesnym sprzętem medycznym i rozbudowanym pakietem usług.

Konsultacje lekarskie na NFZ

Osoby objęte ubezpieczeniem w Narodowym Funduszu Zdrowia lub posiadające inne prawo do świadczeń opieki zdrowotnej również korzystają z konsultacji lekarskich. Także i w tym przypadku konsultacja z lekarzem jest ważnym elementem procesu leczenia. Podczas wizyty pacjent otrzymuje wytyczne i informacje, jak postępować w przypadku danej choroby. Lekarze w trakcie konsultacji m.in. wypisują recepty i ustalają dawkowanie leków. Mogą także skierować pacjenta na dodatkowe badania diagnostyczne lub do szpitala. Kiedy warto skorzystać z konsultacji lekarskiej? Za każdym razem, gdy zauważymy u siebie objawy świadczące o tym, że nie jesteśmy zdrowi.

You don't have permission to register