Konsultacje lekarskie przez telefon

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Konsultacje lekarskie przez telefon

Potrzebujesz szybkiej porady lekarskiej? Chcesz bez wychodzenia z domu skonsultować swój stan zdrowia? Skontaktuj się z lekarzem telefonicznie. Ten rodzaj usługi medycznej coraz częściej wybierany jest przez pacjentów. W naszym katalogu znajdziesz lekarzy, którzy udzielają teleporad. Sprawdź!

Prywatne konsultacje lekarskie przez telefon

W ostatnich latach rozwój usług medycznych bardzo przyspieszył. Coraz większą popularnością cieszy się telemedycyna i zdalne konsultacje lekarskie. Dzięki takim rozwiązaniom pacjenci w szybki sposób i bez wychodzenia z domu mogą wstępnie skonsultować swój stan zdrowia lub zadać pytania medyczne specjaliście. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że podczas telefonicznych konsultacji lekarskich dany specjalista nie ma możliwości zbadania pacjenta. W związku z tym zdalna konsultacja może okazać się niewystarczająca, wówczas lekarz poprosi pacjenta, aby jednak pojawił się osobiście w gabinecie. Prywatne ośrodki medyczne umożliwiają telefoniczny kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, ale także w ramach swoich usług oferują teleporady ze specjalistami, np. alergologiem, dermatologiem lub endokrynologiem. Na poradę telefoniczną należy umówić się na konkretny termin. Lekarz dzwoni do pacjenta i podczas rozmowy przeprowadza wywiad. Ma możliwość postawienia wstępnej diagnozy. Przekazuje pacjentowi konkretne zalecenia, a ponadto może wystawić e-receptę, skierowanie lub zwolnienie lekarskie. W wielu prywatnych placówkach działa również infolinia, która pozwala na szybką konsultację z lekarzem bez konieczności umawiania się na wizytę telefoniczną.

Konsultacje lekarskie przez telefon na NFZ

5 listopada 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki medycznej, które pozwala na korzystanie z usług lekarskich za pomocą systemów teleinformatycznych lub łączności. Oznacza to, że placówki podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej mogą zaoferować pacjentom konsultacje zdalne, w tym telefoniczne. Z tego rodzaju ułatwienia powinny skorzystać osoby, które m.in. cierpią na choroby przewlekłe i wymagają regularnego zażywania leków. Dzięki teleporadom bez wychodzenia z domu otrzymają potrzebną e-receptę. Jeżeli pacjenci chcą otrzymać e-receptę SMS-em lub mailem, muszą aktywować powiadomienia na Internetowym Koncie Pacjenta. Ta bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia jest dostępna na stronie pacjent.gov.pl.

You don't have permission to register