Konsultacje lekarskie przez Internet

Znajdź lekarza w okolicy

Konsultacje online

mkd-ls-adv-banner-image

Listing Type Details

Sorry, no posts matched your criteria.

Konsultacje lekarskie przez Internet

Szukasz lekarza, który udzieli Ci zdalnej porady lekarskiej? Martwisz się o swój stan zdrowia i chcesz szybko skontaktować się ze specjalistą? Sprawdź, jak wyglądają konsultacje lekarskie przez Internet. W naszym katalogu znajdziesz lekarzy, którzy oferują wizyty online.

Prywatne konsultacje lekarskie przez Internet

Dotarcie do specjalisty w krótkim czasie nie zawsze jest możliwe. Konsultacje lekarskie przez Internet pozwalają pacjentom na kontakt z lekarzami z całej Polski. Potrzebny jest jedynie sprzęt (komputer lub telefon) i dostęp do sieci internetowej. Telemedycyna w ostatnim czasie staje się bardzo popularna. Pacjenci doceniają komfort korzystania z tego rodzaju usług. Prywatne placówki medyczne oferują e-wizyty u różnych specjalistów – np. diabetologa, kardiologa lub alergologa. Podczas wizyty internetowej w formie chatu lub rozmowy wideo lekarz przeprowadza wywiad. Postawienie trafnej diagnozy może być jednak utrudnione, ponieważ konsultacje lekarskie przez Internet nie pozwalają na dokładne zbadanie pacjenta. W takim przypadku lekarz poinformuje, że niezbędna jest wizyta w gabinecie lekarskim. E-konsultacje są też ułatwieniem dla osób, które regularnie odwiedzają lekarzy w celu otrzymania niezbędnych recept. Podczas internetowej porady medyk może wystawić e-receptę, e-zwolnienie lub e-skierowanie.

Konsultacje lekarskie przez Internet na NFZ

E-wizyty są wygodne, szybkie i praktyczne. Dlatego cieszą się zainteresowaniem pacjentów. Z telemedycyny korzystają nie tylko prywatne placówki medyczne, ale również te, które współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjenci bez wychodzenia z domu mogą opowiedzieć lekarzowi o swoich dolegliwościach oraz stanie zdrowia. Po zebranym wywiadzie lekarz przekazuje swoje zalecenia. Do tego rodzaju konsultacji wykorzystuje się chat lub rozmowy wideo. Ułatwieniem dla osób, które korzystają z internetowych konsultacji lekarskich, jest Internetowe Konto Pacjenta dostępne na stronie pacjent.gov.pl. Po zalogowaniu można zobaczyć swoje e-recepty, sprawdzić dawkowanie przepisanych leków, udostępnić bliskim informacje na temat swojego stanu zdrowia i sprawdzić historię wizyt opłacanych przez NFZ od 2008 r. Do zalogowania się na Internetowym Koncie Pacjenta potrzebny jest profil zaufany lub e-dowód. Bezpośrednie logowanie umożliwia także bank PKO BP.

You don't have permission to register